ÜLLA VÄHK: Referendumi vajadusest.

Mul on ülimalt hea meel anda oma blogis sõna inimesele, kes on hästi tuntud nii peavoolu- kui ka sotsiaalmeedia lugejatele. Teda on kohatud seal publitsisti ja kommentaatorina ning tema poolt avaldatu väärib alati tähelepanu. Tema poolt öeldav on alati väärikas ja sisukas. Lisan veel, et ÜLLA VÄHK on andnud loa oma seisukoha avaldamiseks siin. Edastan selle muutmatul kujul.

Kaja Kallas väitis eile ETV I stuudios, et abielureferendum ei ole riigielu küsimus, on ebademokraatlik ja on üldse Putini referendum Reformierakonna hinnangul.

Räägime tegelikkusest. Referendumi küsimus on väga lihtne ja selle esitamine just praegu on möödapääsmatu. Kuna EL-s ja läänemaailmas laiemalt on olukord, et ükski riik ei saa oma otsust abieluküsimuses tegemata jätta seoses kolossaalse survega homoabielu kehtestamiseks, siis nad teevadki de facto oma riigis neid riikliku abieluinstitutsiooni korralduse otsuseid.

Seni polnud probleemi, sest ÜRO inimõiguste deklaratsiooni artiklis 16 on kirjas: "Täisealistel meestel ja naistel on igasuguste kitsendusteta rassi, rahvuse või usu põhjal õigus abielluda ja luua perekond." Abiellumine on riigi silmis perekonna loomise akt ja põhiseaduslikult kaitstav perekond on vanemate, ema ja isa ning laste ühendus rahva kasvamiseks ja kestmiseks.

Ka perekonna mõiste, mis seni oma loomulikus suguluspõhises tähenduses paigas oli, on LGBT-ideoloogia muundanud, tahtes seda defineerida suvasoost armastajate kooslusena, kellele riik on kohustatud võimaldama abiellumise ja edasi võimaldama neile lapsed.

Praegu on Euroopas õnnestunud tohutu vale ja räige survega LGBT-abielu peale suruda 15 riigile (kõikjal algas asi kooseluseadusega). Esimesena EL riikidest kehtestati homoabielu Hollandis 2001. Aga samuti 15 Euroopa riiki ongi otsustanud teha oma põhiseaduses muudatuse ja abielu oma põhiseadusse kirjutada ühe mehe ja ühe naise liiduna. Enamasti on need parandused tehtud rahvahääletustega. Neist Euroopa riikidest on 7 EL liikmesriigid. Viimati tehti seda Horvaatias 2013 ja Slovakkias 2014. Leedus tehti seda juba 1992 ja Lätis 2006. Poolas 1997 ja Ungaris 2012.

Mis puutub Venemaasse, siis nende 2020 toimunud referendum on abieluküsimuse lahendanud riikide reas viimane, nii et on välistatud, et kõik eelnevad olid Putini referendumid.

Et see on praegu ka Eestis möödapääsmatu, on absoluutselt selge. 2014 kooseluseadusega alanud surve pole meil küll homoabieluni viinud, nagu Soomes, sest riigikogu koosseisud pole seda võimaldanud, aga JUST PRAEGU on surve muutunud erakordseks. Neli poliitilist jõudu on kõrgeimal tasemel deklareerinud nn abieluvõrdsust, rohelised oma petitsiooniga, sotsid otse volikogu otsusega, Eesti200 ametliku toetusega roheliste petitsioonile ja Reformierakond sisuliselt, kuigi oma valijate tõttu seda otse mitte välja öeldes.

Aga see tähendab, et kui opositsioonil õnnestuks praegune valitsus kukutada, siis uue sobiliku riigikogu koosseisuga järgneks otsekohe homoabielu kehtestamine, sest miski pole lihtsam, kui perekonnaseaduses abielu mõiste ümber defineerida riigikogu lihthäälteenamusega.

Just sellistest objektiivsetest asjaoludest lähtuvalt on referendum absoluutselt möödapääsmatu, sest RAHVA otsus abielu olemuse küsimuses oleks antud juhul kõige demokraatlikum otsus. Ja ka kõige kindlamalt püsima jääv otsus.

Õiguskantsler Ülle Madise ütles Inimõiguste Instituudi aastakonverentsi avapaneelil, et juriidiliselt ei ole Eestil kohustust samasooliste abielu lubada, see on võimalus. Madise hinnangul ei saa ka öelda, et antud juhul hääletatakse põhiõiguse või garanteeritud inimõiguse üle. Nii ongi. Abielu ja perekonna seadusandlus on EL liikmesriikide pädevuses.

Ma olen jälginud LGBT-ideoloogia ja homoabielu peale surumist alates 2004 sügisest, s.o. see algas Eestis kohe peale EL astumist. Tegemist on ELU OLEMUSE vastase rünnakuga. Praktiliselt kehtestati kohe selle teema ainult ühesuunalise kajastamise kohustus ajakirjanduses ja kogu avalikus meedias. Praegu ükski teistsugune käsitlus sõna EI SAA.

Siiski, minu artikli „Armastusest ja armastusdeklaratsioonidest“ nõustus avaldama Lõuna-Eesti ajaleht „Lõunaeestlane“.

LÕUNAEESTLANE

Ülla Vähk
Ei ole kunagi kuulunud ühessegi erakonda
Tartu Ülikooli füüsikaharidus
2 poja ema ja 5 lapselapase vanaema

on 17 December 2020
Hits: 891
powered by social2s

Soovituslikke poliitikablogisid

Varro Vooglaidi
blogi

KLIKI:
PILDIL või
SIIN

   

Varro Vooglaid

Õigusteaduste magister, doktoriõppes... lähedalt seotud nii portaali Objektiiv kui ka SAPTK õiguskeskuse tegevuse käivitamisega. (PARTEITU)

Jaak Madison'i blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Jaak Madison

Rahvasaadik Sakalamaalt
Euroopa parlamendi saadik
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE)

Henn Põlluaas'a
blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Henn Põlluaas

Rahvasaadik Harjumaalt
RIIGIKOGU e. Eesti parlamendi eks-esimees
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 

 

ÜLES