22. 04. 14
Hits: 259
Riigikogu väliskomisjonis oli täna arutlusel rahvuskonservatiivide eelnõu allkirja tagasikutsumiseks uuelt 2014. a. Eesti-Vene piirilepingult, mis peaks asendama Tartu rahuga kokkulepitud piirikokkuleppe Venemaaga.
Komisjonis esindas rahvuskonservatiive eelnõu tutvustamisel Paul Puustusmaa ja teda toetas väliskomisjoni liikmena fraktsioonikaaslane Ruuben Kaalep.
 
Komisjon, mida juhtis esimehena Marko Mihkelson, ei võtnud EKRE ettepanekut soojalt vastu ning püsis positsioonil, et see allkiri Eesti poole initsiatiivina peaks ettevalmistatud uuele piirilepingule säilitatama, et mitte ärritada Venemaad.
EKRE eesmärk on allkiri (analoogselt Venemaa poolt 2005. a. tehtule) tagasi võtta ja jätta jõusse kehtiva põhiseadusega (§122) fikseeritud piirisuhe Venemaaga.
 
Muuhulgas seetõttu, et anda mõistetav signaal agressiivselt käituvale Venemaale, arvestades kõiki hetkel eksisteerivaid mõjutegureid - alates kallaletungist Ukrainale ja lõpetades inimsusevastaste kuritegudega.
 
powered by social2s
21. 04. 15
Hits: 562
 
Täna oli suur lahing Riigikogus, millega püüdsime tuua tagasi karistusseadustikku normid kuriteo sooritanud ja korruptiivsete parteide sundlõpetamiseks.
Nii nagu seda nõuab kehtiv põhiseadus.
 
Andsin enda poolt parima. Kuid lahing oli ebavõrdne. Hoolimata sellest, et seaduse muudatust toetasid tugevalt kogu parempoolne ja alalhoidlikult mõtlev poliitiline kogukond Riigikogus. Mu selja taga seisid kaljuna EKRE saadikud ja ka Isamaa...
Minu isiklik sügav kummardus ja tänu kaasvõitlejatele EKRE fraktsioonist saadud toetuse eest!
 
Sedakorda saime lahingu lüüa, sest kahtlaste mahhinatsioonidega kurikuulsust kogunud poliitilised jõud - kollased, rohelised, punased panid seljad kokku ja ei lasknud korralagedust likvideerida nagu ka Põhiseaduse jõudu taastada.
 
Sest neile on olemasolev STATUS QUO kasulik. Rahvale ja riigile aga mitte.
 
Kuid me ei heitu.
Ükskord võidame niikuinii!
 
powered by social2s
21. 03. 22
Hits: 712

On äärmiselt kurb, et erakondades puudub mõistetav konsensus Ida-Virumaa ja tema tuleviku suhtes.

Sama mõistetamatu on, miks vaid EKRE protestib ja vastustab Ida-Virumaa sootsiumi ruineerimist äkiliste ja revolutsiooniliste pööretega mürkroheliste survel või Euroliidu käsulaudade alusel.

Peale EKRE võiks teisigi olla, kes mõistaksid, et töökohti Ida-Virus tuleb hoida, Eesti põlevkivikeemia tööstus ja me maavarad on unikaalsed, suure väärtusega ja ka tulevikus meie riigile ja rahvale kasulikud. Üleüldse tuleks rohkem järgida progressi alusena evolutsioonilist protsessi, selmet revolutsioonilise eesrindlusega kõik kruvid katki keerata ja laps koos pesuveega aknast välja visata.

Loe edasi...
powered by social2s
20. 12. 22
Hits: 677

Mulle meeldib vaadata rännumeeste jäädvustusi. Ka ise olen oma rännakute kohta nii mõnegi filmi miesterdanud.

Täna olin süübinud ühte seni minu poolt nägemata reisifilmi - UHUDUUR.
4. hooaeg. Aafrika.

Eesti aukonsul KADRI, kes 20 aastat on Keenias elanud, ütles välja väga selge arusaama. Et lääneriigid lihtsalt pressivad oma raha miljonite kaupa Aafrikasse selleks, et Aafrika ei ärkaks. Seda poleks vaja üldse teha. Seal on meeletult rikkusi ja neile pole vaja ei Euroliidu ega teiste lääneriikide raha. Kuid tänu sellele rahale saab hoida kinni Aafrika arengut paremuse suunas ja hoida seda kontinenti lääneriikide lõa otsas.

Loe edasi ...
powered by social2s
20. 12. 10
Hits: 650

Aeg on vaieldamatult keeruline. On meeldiv, et valitsus otsib intensiivselt võimalusi leevendusteks.

Äripäeva andmetel otsustab valitsus järgmisel nädalal miljoni euro jagamise kuus ettevõtetele, kelle on valitsuse piirangud koroonaviiruse leviku pärssimiseks sulgenud.

Loe pikemalt Äripäeva veebist: https://www.aripaev.ee/uudised/2020/12/09/valitsus-plaanib-piirangutest-kannatajaid-toetada-miljoniga-kuus

powered by social2s
20. 12. 10
Hits: 729

Olen korduvalt1 avaldanud imestust selle üle, miks meil SELLINE Rahvusringhääling eksisteerib? Tänasel kujul eksisteeriv ERR on ebamõistlik ning ebavajalik.

Kordan üle peamised probleemid ERR-iga. 

Need on kõigepealt turusolkimine.

Miks peab ERR - meediakanal, mida rahastatakse riigi rahakotist e. maksumaksja rahaga, tegutsema meediaturul sisuliselt kommertssaadete ja meelelahutusega, pakkudes konkurentsi erakanalitele, kes oma sarnaseks tegevuseks riigilt raha ei saa?

Loe edasi...
powered by social2s
20. 12. 09
Hits: 835

Et täna (9.12.2020) taas kuuldus riigikogu saalis väidet (sedakorda sotsialist Indrek Saare suust), et meil on riik ja kirik lahutatud, siis pean paslikuks korrata siin ühte oma samateemalist FB twiiti. Postitasin selle käesoleva aasta 31. oktoobril.

"Harri Tiidole ja teistele, kes endiselt arvavad, usuvad või levitavad väärinfot, et Eestis on kirik ja riik eraldatud (lahutatud).

See väide on tänases kontekstis ekslik, et mitte öelda - üdini VALE. See pärineb nõuka aegsetest teadmistest. Täpsemalt Eesti Nõukogude Sotsialistliku Vabariigi konstitutsioonist, mille § 50 ütles, et Eesti NSV-s on kirik lahutatud riigist ja kool kirikust.

Loe edasi...
powered by social2s
ÜLES