Jälgi mind sotsiaalmeedias

     

Toeta positiivset poliitikat

  • Putini sõnum: ma ei tagane, las sillad põlegu!


    Kuulasin nüüd siis ära diktaatori Putini kõne. Peetud seoses vallutussõjaga Ukrainalt anastatud territooriumite annekteerimise sooviga. Ilmselge sooviga, et tugevdada vene imperialismi ja impeeriumit ning seda va nn vene maailma (russki mir), kus venelaste duce on püüdmas juhtivat rolli.

    Mulje.

    Noh kõigepealt ta hilines ca 15 minutit. Nagu ikka.
    Olen alati imestanud, miks ta pidevalt hilineb. Pole oluline, kas ta kohtub mõne presidendi, peaministri või majesteetliku esindajaga. Ikka lompab ta kohtumisele märkimisväärse hilinemisega. Ainult üks kord on mulle teada, kui Putinile samaga lajatati ning selle julgustüki autoriks oli Türgi president Erdogan.

    Olen eeltooduga seoses mõtelnud, et kui naiste juures peetakse hilinemist loomulikuks, sest see "tava" on juba traditsiooniliselt seotud nende sooliselt kõrgema positsiooniga, meikimisega, sättimisega...
    Äkki läks diktaatorilgi silmade värvimise ja puuderdamisega rohkem aega kui eeldas? Või neelas rahusteid, kogus julgust ...?

  • Kas tuleks kaaluda DEISLAMISEERIMIST?


    Euroopas käib sõda terroristidega, kes ahistavad meie tütreid, tapavad meie poegi, hävitavad meie vara, on muutnud meie tavapärase ja oodatava eluolu erakordselt ebaturvaliseks. Terroristid sunnivad meid kahtlema riigi suutlikkuses, muutma keelekasutust, riietamisvabadust ja -maneere, sunnivad ümber mõtestama meie kultuuri koosseisu kuuluvaid nähtusi, tunnistades neid õigeks või mitteõigeks. Ja see surve on pidev ning on küllaldaselt märke, et me hakkamegi muutuma.

    Tõsi, Euroopa Liidu seelikus rosimannus oma suhteliselt värskes kõnes saksa rahvale ja maailmale kinnitas, et ülaltoodu esinemist on küll märgata ja see solvab, kuid samas ta kinnitas, et need asjaolud ei muuda siiski tema poliitikat ja valikuid seoses nn põgenike poliitikas. Lahtiste uste migratsioonipoliitika jätkub. Merkel rõhutas, et me PEAME sellele suurele väljakutsele lihtsalt vastu seisma ja vastu pidama. Ta kinnitas, et Saksamaa jääb kindlaks oma põhimõtetele ja annab varjupaika neile, kes seda väärivad.

    Väärikad omakorda võtavad kirved ja pommid ning mõne aja pärast kõlab taas nende sõjakas „allahu akbar“. Parimal juhul ehitavad aga üles oma pesa kuskile Euroopa suurlinna slummi, kehtestavad seal šariaadiseadused ja marsivad halattide hõljudes mööda Londonit, Pariisi, Tallinna, sidudes enda külge üha uusi ja uusi kõhklejaid II või III põlvkonna allahhuakbaaridest.

  • Kontraettepanek Kaja Kallase ettepanekule.


    Tänane vasakliberaalne EPL kirjutab Kaja Kallase üleskutsest, et: "... peatame abielureferendumi ja keskendume ainult koroonale ...".

    Seega ta ütles - ärme SEDA teeme, teeme midagi MUUD.

    Üleskutse lähtub sellest, et järgmisel nädalal tuleb riigikogul tegeleda abielureferendumiga. Tähtajad ju kukil. Kaja Kallase arvates ajal, kui koroonaviirus on kontrolli alt väljas, on see küll viimane asi, millega peaks tegelema. Tegelikult on selge, et selle üleskutse ajendiks on asjaolu, et opositsioon (sotsialistid koos vasakliberaalse reformierakonnaga) plaanivad rünnata demokraatlikku otsustuskorda, eesti demokraatlikku ja parlamentaarset menetlussüsteemi ning obstruktsiooni kaudu jooksutada umbe parlamendi töö.

ObjektiivTV

Objektiiv Podcast

PP PiltCast

  • Hiinlased istuvad künkal, nosivad riisipirukat ja ootavad... ja ootavad, kelle laip neist mööda ujub. Kas läänemaailma räsitud korp või venelaste näsitud rümp.
    Pole välistatud, et hiinlased jõuavad esimese neist ulpijatest ära oodata.

    Kindel on see, et Putini hingeõhk sulatas üles jää ida-lääne
    ...
  • Pealkirjas on õige sõnastus, mida PEAB ka võtma nii nagu kirjutatud. Kusjuures EUROOPALIK tähendab euroopalikkusttema päristähenduses, mitte aga euroopaliidulikkustnagu kasvatavad tänaseid inimesi äärmusliberaalsed poliitikud hääbuvas Euroopa Liidus. Euroopa Liit ja Euroopa on kaks erinevat asja.

    ...
  • Ivan Makarovi poolt kirjutatuga ma ei saa mittenõustuda.
    Olgu, ütleme lihtsamalt - nõustun täiesti.

    Kuid soovin siiski rõhutada ühte olulist külge (ka iseenda "vanamoelisuse" juures) antud teema kontekstis, ehk millist aspekti artiklis ei puudutata, kuid mida pean ülioluliseks.

    Olles ise
    ...
  • Eestlaste iseseisvusvõitlust anastajatega XIII sajandil on kirjeldatud erinevates kroonikates. Läti Hendriku Liivimaa kroonika (Heinrici Chronicon Livoniae), mis kirjutati umbes aastatel 1224–1227 rõhutatakse korduvalt meie esivanemate hingematvalt vaprat vastupanu, kus võideldi halastamatult kuni

    ...
205 aastat Antarktika avastamisest - Eestist pärit aadlik Fabian Gottlieb von Bellingshauseni juhtis selle mandri avastamise ekspeditsiooni.

Fabian Gottlieb von Bellingshausen sündis 20. septembril 1778. aastal Saaremaal, Pilguse mõisas, toonasel Liivimaal, baltisaksa aadliperekonda. Bellingshauseni pere oli tihedalt seotud mõisamajandusega ning tema perekonda peeti jõukaks ja harituks. Tema isa oli Fabian Ernst von Bellingshausen ja ema Charlotte Margarethe von Krusenstern.

Perekond andis talle hea hariduse ja toetas tema karjäärivalikut, mis toona oli paratamatu keiserlikus merelaevastikus. Noores eas näitas Fabian üles suurt huvi geograafia, kartograafia ja merenduse vastu, mis suunas teda mereväe kadetikorpusesse. Kuigi Bellingshausen veetis suure osa oma elust Venemaa teenistuses, jäi tema side kodumaaga püsima. Saaremaa ja tema mõisapärand olid talle olulised, isegi kui tema karjäär viis teda maailma eri paikadesse. Tänu oma baltisaksa päritolule suutis ta ühendada kohalikud traditsioonid Venemaa imperiaalse visiooniga, aidates kaasa ka teaduslikele avastustele. Perekondlik taust ning aadliharidus andsid talle oskused ja privileegid, mis tegid võimalikuks tema suurejoonelise karjääri maadeavastajana.
Bellingshauseni suur ekspeditsioon algas 1819. aastal, kui ta määrati juhtima Lõunamere-ekspeditsiooni, mille eesmärk oli uurida Antarktikat ja selle ümbrust. Ekspeditsioon koosnes kahest laevast, "Vostokist" ja "Mirnõist". Loomulikult oli Bellingshausen lipulaeva "Vostok" kapten. Ekspeditsiooni ettevalmistamisel pühendati suurt tähelepanu laevade vastupidavusele külmades ja ohtlikes vetes ning meeskonna varustamisele.

1819. aasta juulis alustas ekspeditsioon oma teekonda Kronstadtist. Pärast mitut peatust Atlandi ookeani lõunaosas jõudis Bellingshauseni meeskond 1820. aasta jaanuaris piirkonda, mida nüüd teatakse Antarktisena. 28. jaanuaril 1820. aastal jõudis ekspeditsioon Antarktika ranniku lähedale ja nägi jäämassiive, mida peetakse esimeseks dokumenteeritud kokkupuuteks Antarktise mandriga. Bellingshauseni aruanne sisaldab täpseid kirjeldusi jäämüüridest ja rannikust, mis kinnitas hiljem tema esmatähtsust mandri avastamisel.

Ekspeditsioon jätkas Antarktika ümbruse uurimist, purjetades korduvalt üle Lõunapolaarjoone ning kaardistades uusi alasid. Bellingshauseni juhtimisel avastati ka mitmeid saari. Need avastused tõid kaasa täpsema arusaama Lõunapoolsete merede geograafiast ning tõestasid, et Antarktika on eraldiseisev manner, mitte pelgalt jääväljade kogum.
Tagasi kodumaale naasis Bellingshausen 1821. aastal, olles lõpetanud ühe ajaloo suurimatest ja edukamatest uurimisretkedest. Tema aruanne ja kaardid said laialdast tunnustust ning tema tööd hinnatakse kui ühte olulisemat panust Antarktika avastamisse. Bellingshauseni teekonda iseloomustas erakordne juhtimisoskus, vastupidavus ekstreemsetes tingimustes ja sihikindlus uurimistöös.

Pärast ekspeditsiooni jätkas Bellingshausen oma karjääri mereväes, tõustes lõpuks admirali auastmeni. Ta teenis edukalt erinevates mereväebaasides ja juhtis hiljem isegi Kronstadti sadamat. Bellingshausen suri 1852. aastal oma kodumaal Saaremaal, jättes endast maha pärandi kui üks suurimaid meresõitjaid ja avastajaid ajaloos. Täna on tema nime kandvaid kohti üle maailma, sealhulgas Antarktikas ja Saaremaal.

Sootsiaalmeedia viide:

powered by social2s

:: NÜÜD ja ENNE ::
Reval läbi aegade...
KLIKI