Lihtsalt repliik

20. 12. 22
Hits: 241

Mulle meeldib vaadata rännumeeste jäädvustusi. Ka ise olen oma rännakute kohta nii mõnegi filmi miesterdanud.

Täna olin süübinud ühte seni minu poolt nägemata reisifilmi - UHUDUUR.
4. hooaeg. Aafrika.

Eesti aukonsul KADRI, kes 20 aastat on Keenias elanud, ütles välja väga selge arusaama. Et lääneriigid lihtsalt pressivad oma raha miljonite kaupa Aafrikasse selleks, et Aafrika ei ärkaks. Seda poleks vaja üldse teha. Seal on meeletult rikkusi ja neile pole vaja ei Euroliidu ega teiste lääneriikide raha. Kuid tänu sellele rahale saab hoida kinni Aafrika arengut paremuse suunas ja hoida seda kontinenti lääneriikide lõa otsas.

Lõppudelõpuks ka see raha, mis Aafrikasse tuleb, suures osas varastatakse lihtsalt administratsiooni ning hõimujuhtide poolt ära niikuinii.
Seega tõdemus - loll valge mees põletab raha.

Ja siis olime korraga filmikaameraga ühes slummis. Slummis, kus elas miljon inimest. Ning mida imet ma seal näen - suur ja VÄIDETAVALT üle maailma kõikide liberaalide poolt vihatav rassismi käemärk. Keset seda neegritest kihavat slummi. LIHTSALT ÕUDNE JUU?

Tegelikult aga mõtlen siinjuures, kuidas mõned vaimuvaesed igas asjas jõletumat tonti näevad. Ka seal, kus selleks igasugune põhjus puudub. See nn rassistide käemärk (tavamõistes tegelikult rahulolu, korrasolekut, OK-d tähendav käemärk, millele liberaalid mingil arusaamatul põhjusel halvustavat imagot tahavad külge munsterdada) on üks nendest, mille halvakspidajaid ja rassistlikuks tõlgendajaid saab vaimuvaesteks nimetada.

powered by social2s
ÜLES