Sotsiaalministeerium ja rahandusministeerium ei toeta riigikogu saadikute ning Suitsuvaba Eesti toetusrühma liikmete Tarmo Kruusimäe, Üllar Saaremäe, Madis Millingu ja Paul Puustusmaa ning lisaks Raivo Tamme, Kert Kingo, Kalle Grünthali ja Andres Metsoja algatatud tubakatoodete reguleerimise eelnõu.

Seaduseelnõu näeb ette nõuded tubakavabale huuletubakale ja selle pakendile, mida kehtiv kord ei reguleeri. Samuti muudetakse nõudeid elektroonilise sigareti vedeliku koostisele ning tubakatoodete jaemüügi reegleid, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Published: 08 July 2021
Hits: 67
Loe edasi...
powered by social2s

Eesti-Ungari parlamendirühm võttis EKRE saadikute häältega vastu avalduse, milles väljendab kahetsust, et Eesti ja mitmed teised Euroopa Liidu liikmesriikide valitsused seavad kahtluse alla Ungari õiguse anda lapsevanematele suurem voli rääkida kaasa laste seksuaalkasvatuses ning reguleerida seksuaalkurjategijate karistusi.

Riigikogu Ungari toetusavaldusele kirjutasid alla parlamendirühma liikmed Anti Poolamets, Siim Pohlak, Riho Breivel, Merry Aart, Jaak Valge, Urmas Reitelmann, Peeter Ernits, Helle-Moonika Helme, Ruuben Kaalep, Uno Kaskpeit, Kert Kingo, Leo Kunnas, Paul Puustusmaa (kõik EKRE liikmed). Avaldust ei toetanud Imre Sooäär (Keskerakond), Aivar Sõerd (Reformierakond) ja Helmen Kütt (SDE).

Published: 30 June 2021
Hits: 74
Loe edasi...
powered by social2s

EKRE Harju- ja Raplamaa ringkond pidas eile üldkoosolekut, kus valiti ringkonna juhid.
Ringkonna juhiks valiti tagasi senine esimees Siim Pohlak.

Aseesimeestena jätkavad Rene Kokk ja Paul Puustusmaa.

Ringkonna juhatuse liikmeteks valiti Henn Põlluaas, Kai Rimmel, Lii Peetsalu, Raul Siem, Mait Järvik ja Jaanus Matso.

Allikad: UuedUudised

 

Published: 28 June 2021
Hits: 68
powered by social2s

Eesti liberaalne valitsuskoalitsioon andis taas ära jupikese oma iseseisvusest, kiites heaks Euroopa Liidu ühislaenu kava, mis seob rahvusriigi üha tugevamate sidemetega loodava impeeriumi külge.

Riigikogu võttis esmaspäevasel istungil häälteenamusega vastu otsuse, andes heakskiidu Euroopa Liidu (EL) nõukogu otsusele omavahendite süsteemi kohta, milles sätestatakse taaskäivitamise kava rahastamine ühenduse laenu teel.

Otsuse poolt hääletas 63 ja vastu oli 19 riigikogu liiget. Taasterahastu eelnõu oli riigikogu menetluses seotud valitsuse usaldushääletusega.

Published: 10 May 2021
Hits: 105
Loe edasi...
powered by social2s

Eile toimus Toompea lossi juures virtuaalne meeleavaldus teemal „Anname riigivõimu kandmise võimaluse rahvale tagasi“. Meeleavaldusel osalejad võtsid sõna otsedemokraatia kaitseks ja selgitamiseks.

Kõned kanti üle otseülekandena sotsiaalmeedias ning salvestati ka järelvaatamiseks, sest koroonapiirangute tõttu ei saanud rahvamasse kohapeale kutsuda.

Virtuaalset meeleavaldust juhatas kohapeal Emil Rutiku. Kõnelesid Riigikogu esimees Henn Põlluaas, Riigikogu liige Jaak Valge, Riigikogu liige Anti Poolamets, SAPTK juht Varro Vooglaid jt.

Published: 13 March 2021
Hits: 139
Loe edasi...
powered by social2s

Esmaspäeval andis Keskerakonna poolt siseministriks pandud Kristian Jaani Riigikogu saadikutele aru selle kohta, miks anti siseministeeriumi soovitusel erandkorras kodakondsus kolmele kriminaalse minevikuga inimesele ja tuli välja, et kriminaalne erakond toetabki idataustaga kriminaale.

Jaani kirjeldas üht, Venemaal kolmekordselt süüdi mõistetud inimest nii: “Antud isik vastab kodakondsuse saamise tingimustele, tal on pikaajalise elaniku elamisluba, ta on elanud Eestis seaduslikult rohkem kui kaheksa aastat, tal on registreeritud elukoht Eestis ja püsiv sissetulek. Nüüd oma terviseseisundi tõttu oli isik Sihtasutus Innove otsuse kohaselt vabastatud eesti keele, kodakondsuse eksamist. Taotluse esitamise ajal oli isik Venemaa Föderatsiooni kodanik, kuid tänaseks on ta Venemaa kodakondsusest vabastatud, nii nagu ka tegelikult kodakondsuse seaduse põhimõte meil ette näeb. /…/ Ainult sellepärast, et isik on toime pannud kuriteo, ei saa kodakondsuse erandina andmisest kaalumisest loobuda.”

Terviseseisundi tõttu vabastatud eesti keele ja kodakondsuse eksamist – no siin kannab Eesti riik kodakondsuse lausa kandikul kätte.

Published: 20 April 2021
Hits: 159
Loe edasi...
powered by social2s

PRESSITEADE
Tallinn, 12. märts 2021

Täna, 12. märtsil, juba neljandat korda ning sümboolselt 1934. aasta riigipöörde aastapäeval toimub virtuaalaktsioon “RAHVALE HÄÄL TAGASI!”

Aktsioon korraldatakse otsedemokraatia edendamise sihtasutuse Terve Rahvas ja riigikogu otsedemokraatia toetusrühma poolt.

Rahvaalgatuse taastamist nõudvaid meeleavaldusi on traditsiooniliselt läbi viidud Toompeal, riigikogu ees. Seoses viirusliku situatsiooniga viiakse see käesoleval aastal läbi virtuaalses vormis.

Published: 12 March 2021
Hits: 200
Loe edasi...
powered by social2s

Kolmapäeval toimus Riigikogus karistusseadustiku muutmise seaduse eelnõu (331 SE) esimene lugemine, mis andnuks võimaluse lõpetada korruptsioonis süüdi mõistetud erakondade tegevuse, kuid korruptsioonikoalitsiooni häältega lükati eelnõu esimesel lugemisel tagasi. Tagasilükkamise ettepanekut toetas 58 Riigikogu liiget, vastu oli 30.

Ettekandes toonitas Riigikogu liige Paul Puustusmaa, et meie põhiseadus on auklikuks tulistatud . “Tsiteerin põhiseadust: “Igaühel on õigus koonduda mittetulundusühingutesse ja liitudesse. Erakondadesse võivad kuuluda ainult Eesti Vabariigi kodanikud.” Jaa, tõepoolest, ma tsiteerisin teile põhiseadust. Kas te arvate, et see norm kehtib? Kahjuks ei kehti. Sellepärast et vastu on võetud madalam akt, loeme seda erakonnaseadusest, vist oli see § 5, kus öeldakse, et ei, ka mittekodanikud võivad sinna kuulda. Mis siis on toimunud? Toimunud on seesama klassikaline asi, mismoodi meie põhiseaduse kallal näritakse ja selle norme muudetakse kehtetuks või töövõimetuks läbi erinevate tõlgenduste,” rääkis Puustusmaa.

Ta jätkas: “Loen teile veel ühe tsitaadi: “Keelatud on erakonnad, kelle tegevus on vastuolus kriminaalvastutust sätestava seadusega.” Kust see pärit on? Põhiseadusest. Mida ütleb see norm põhiseadusest, mis lõpeb punktiga? Ta ütleb seda, et erakonnad, kes on kuriteo sooritanud ja kelle tegevus on vastavuses ühe kriminaalvastutust sätestava seadusega, nad on keelatud. Aga kuidas on meil? Meil nad tegutsevad edasi. Mitte ainult ei tegutse edasi, vaid nad saavad valitseda. Kuidas selline asjaolu mõjutab meie ühiskondlikku korda, suhtumist meie riiki ja valitsusse, seda ei ole meil ilmselt raske mõelda ega raske arvata. Põhimõtteline lõhe rahva ja riigi vahel tulebki sealt, kus selliseid asju niimoodi aetakse.”

Published: 15 April 2021
Hits: 130
Loe edasi...
powered by social2s

Eesti-Armeenia parlamendirühma liikmed väljendavad sügavat kaastunnet armeenia rahvale seoses 1988. aastal Aserbaidžaanis Sumgaiti linnas toimunud veresaunaga, mille käigus tapeti tsiviilisikuid, sealhulgas naisi, lapsi ja vanureid.

Oleme sügavalt veendunud, et vägivald ei ole lahendus probleemidele. Mägi-Karabahhi staatuse küsimust saab lahendada ainult rahumeelselt ja diplomaatiliste vahendite abil.

Edasimineku saavutamiseks on väga oluline lahendada humanitaarküsimusi, eriti sõjavangide viivitamatut ja tingimusteta tagasisaatmist. Humanitaarküsimuste lahendamine, nagu ka hoidumine vaenulikust retoorikast, on esimesed, kuid vajalikud sammud usalduse ja rahu õhkkonna loomiseks Armeenia ja Aserbaidžaani vahel.

Published: 01 March 2021
Hits: 185
Loe edasi...
powered by social2s
ÜLES