Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühma avaldus!

Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühma liikmena avaldan:

Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühm mõistab hukka Valgevene võimude järjekordse inimõiguste rikkumise aktsiooni, mille käigus eile, 23. mail sunniti maanduma Minskis Ryanairi lennukit, mis oli vahepeatusteta teel Ateenast Vilniusse ning sellele järgnenud kohapeal lennujaamas toimunud opositsioonipoliitiku Raman Pratasevitši kinnipidamise. Samuti taunime Raman Pratasevitši abikaasa kinnipidamise Valgevenes.

Eesti-Valgevene parlamendirühm on selgelt seisukohal, et Lukašenka režiim on taaskord ignoreerinud rahvusvahelist õigust ja ajakirjandusvabadust ning kasutades äärmuslike meetmeteid jätkab opositsioonihäälte vaigistamist. Valgevene võimude käitumine ei saa olla tolereeritav.

Pöördume Eesti Vabariigi valitsuse poole palvega anda selge seisukoht ja signaal eelseisval Euroopa Ülemkogul võimalike sanktsioonide rakendamise osas Valgevene režiimi vastu. Samuti kutsume üles kõiki vabasid ja demokraatlike riike selgelt välja ütlema oma seisukohad Valgevene võimude tegude taunimiseks ning kehtestama võimalikud sanktsioonid sellise tegevuse hukkamõistmiseks. 

on 24 May 2021
Hits: 221
powered by social2s

Soovituslikke poliitikablogisid

Jaak Madison'i blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Jaak Madison

Rahvasaadik Sakalamaalt
Euroopa parlamendi saadik
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE)

Henn Põlluaas'a
blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Henn Põlluaas

Rahvasaadik Harjumaalt
RIIGIKOGU e. Eesti parlamendi eks-esimees
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 

 

ÜLES