Mart Helme prohvetlikkusest, peavoolupoliitikute (ja -meedia) ämbrist.

Eesti parlamendis e. riigikogus algas uus sessioon, mis tänaseks on paar nädalat juba väldanud.

Selle aja jooksul on rahvuskonservatiivide aseesimees MART HELME korduvalt puldis muuhulgas sõna võttes tõsiselt võetavat „nalja“ visanud, kus lubanud prohvetina ennustada nii mõnegi seaduse-eelnõu või muu parlamendimenetluse hääletamise tulemust.

Ja tõsi – ta ennustused on läinud kõik täppi.

Muidugi võivad irvhambad nüüd aasida, et tundes riigikogu toimimise dünaamikat ja nn parlamendi-aritmeetikat, pole ju raske ennustada hääletustulemust. Eriti kui ennustajal on teada lisaks ka Toompea majasisesed erinevad jõujooned ning parlamendikomisjonides vaagitu.

Olgu käsitletud sarkasmiga kuidas on, kuid selline aasimine pole mõistetav olukorras, kus ettenägelikkus puudutab sellist teemat, kus parlamendiaritmeetika tundmine ei aita. Kus Toompea ega eesti poliitikud, Eesti poliitika nagu ka Euroopa Liidu politikaanlus piisavat infot ei suuda ka parima tahtmise juures üksikule poliitikule või fraktsioonile või isegi valitsuse jaoks tõsikindlalt akumuleerida.

 

19.11.19

Ilmselt mäletavad kõik vähegi poliitikute tegemisega kursis olevad inimesed 2019. aasta mardikuud, sümboolse kristliku kuupäevaga 19.11.19, kui MART HELME siseministrina Soome lehele „Iltalehti“ antud vestluses muuhulgas märkis, et: "Me oleme Venemaa pärast mures. Ütlesin valitsuse koosolekul, et me peame tegema kõik, et teada saada, mida "suured poisid" kavatsevad. Ma ei mõtle vaid USA-d, vaid ka britte.“

„Keegi ei tea, kui palju muudab Merkeli aja lõpp Saksamaa välispoliitikat," tsiteeris ajaleht Mart Helme sõnu.

"Keegi ei tea, mis juhtub järgmiseks. Sellepärast on meil vaja plaan B-d, mis ei tähenda seda, et me mõtleme, et Venemaa tungibki Eestisse,"

"Ma ei taha öelda, et Macron räägib sada protsenti tõtt, kui ta ütleb, et NATO on ajusurmas, kuid selge on see, et NATO-s on probleeme," märkis Helme ajalehele.

Usutavasti mäletavad nüüd poliitikahuvilised ka järgnenud totaalset rünnakut nii Mart Helme vastu, kus ministrit süüdistati mitte vähemas kui lausrumaluses, kaugelenägemise puudumises, valetamises, liitlassuhete rikkumises. Sest kuidas saab keegi kahelda NATO ja liitlaste meelekindluses, suutlikkuses ja strateegiates?

Väljendit MARDI PLAAN B naeruvääristati massiivselt meedias, poliitikute seas kui ka riigikogu kõnetoolist.

Mart Helmet süüdistati poliitilises soleerimises ja võhiklikkuses. Toonane peaminister Ratas lajatas Postimehe veergudel, et Mardi ütlust pole vaja tõsiselt võtta. Pole mingit plaani B ega ka selle vajadust. Pole ega saagi olla, sest NATO toimib hästi ning allianssi kuulumine on Eesti plaan A,B ja C.

Kurikuulus ja vastuoluline vasakliberaalide FAKTIKONTROLL Delfi/Eesti Päevaleht veergudel andis suisa verbaalset katjušatuld, kus kontrollis muuhulgas, et ega Mart ei valetanud ja „kas nii-öelda kõik on Mart Helme väitega nõus, et selle teemaga peab tegelema.“

Selle nn faktkontrolli raames „tuvastati“, et keegi pole Mardiga nõus ja mõni. Sven Mikser tuvastas, et Helme poolt öeldu on rumal ja ebakompetentne ning Kaja Kallas edastas, et Mardi poolt öeldu on asjatundmatu ja Eesti mainet kahjustav.

 

Täna – peaaegu 2 aastat hiljem oleme olukorras, kus kõikidel eeltoodud suunamudijatel, alates nn faktikontrollijatest ja lõpetades Mikseri või Kallasega tuleb tunnistada, et jälle oli Mart Helme hoiatus õige.

Täna me teame, et NATO kadus kui tuul pimeduse varjus ning ootamatult Afganistanist, vedades alt liitlasi, sest ei kooskõlastanud hädavajalikke toiminguid nendega. Vedades alt isegi oma kodanikke, keda ei suudetud riigist ära viia. Kinkides islamiterroristidele rohkem varustust, relvastust ja muud tehnoloogiat, kui on kunagi andnud oma Balti liitlastele või Venemaaga verist sõda pidavale Ukrainale.

Täna ei häbene enamus asjatundjaist kinnitamast, et NATO töökindluses ja usalduses haigutab laienev mõra. Eriti tänase poliitilise "suurüllatuse" tingimustes, kui järsku selgus asjaolu, millest isegi Euroopa Liidu kõige suuremad ideoloogid ei suutnud und näha ega plaaniks B valmistuda - USA, Britid ja Austraalia tegid oma liidu, minnes mööda Euroopa Liiduga kooskõlastamisest, isegi informeerimata oma Euroopa Liidu partnereid (vt. SIIT - allians AUKUS).

Ühesõnaga USA tegi plaani B. Euroliit aga mitte, rääkimata mannetust Eestist, kelle jaoks NATO on nii A, B, C, D, E ... 
Tõsi - Euroopa Liit on see eest teinud Eestile ja ka teistele provintsidele oma plaani - LGBTE+ plaani.

Täna Euroliidu komissarid Euroopa Komisjonist ei häbene enam rääkida paralleelsetest sõjajõududest, mis kuuluvad Euroopa Liidu alluvusse - Euroopa Liidu sõjajõududest, keda ilmselt hakkavad juhtima Brüsselist mustades nahkrihmades poolpalja torsoga kindralid, roosades T-särkides staabiohvitserid ning keda kaitsevad vikerkaareseelikutes transsoolised dessantväelased.

Paul Puustusmaa

on 16 September 2021
Hits: 246
powered by social2s

Soovituslikke poliitikablogisid

Jaak Madison'i blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Jaak Madison

Rahvasaadik Sakalamaalt
Euroopa parlamendi saadik
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE)

Henn Põlluaas'a
blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Henn Põlluaas

Rahvasaadik Harjumaalt
RIIGIKOGU e. Eesti parlamendi eks-esimees
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 

 

ÜLES