Omasooiharus on puue!

Ka omasooiharus on sarnane vaimne puue.

Muidugi vajavad puuetega inimesed ühiskonnas vaimset tuge ja selline empaatia on normaalne. Siiski ei tähenda ühiskonna toetus puuetega inimestele seda, et ühiskond peaks vaimset häiret omavate inimeste jaoks tegema eriseadusi (neid kuidagi segregeerima) ning veel vähem seda, et nende kaastunnet väärivate inimeste järgi peaks reastama terve ühiskonna, kehtestades uued sotsiaalsed erinormid, millistega administratiivset jõudu kasutades muudetakse sotsiaalseid suhteid ja tavaarusaamasid.
 
Evolutsiooniliste sotsiaalsete suhete areng on mõistetav, kuid revolutsiooniliste meetmete rakendamine sotsiaalsete suhete muutmiseks (sealhulgas kasutades riigi õigusjõudu ja võimuinstrumente) on sulaselge ülepingutus, mis tekitab pingeid, hävitab sotsiaalset turvalisust ning kutsub esile üha süveneva ebastabiilsuse. Viimane omakorda võib esile kutsuda vägivallapuhanguid, milliseid pole mitte kellelegi vaja.
 
On äärmiselt kahetsusväärne, et just õhtumaade kultuuris on viimase paari aastakümne jooksul kultiveeritud sellist revolutsioonilist kultuuri. Oleme olukorras, kus terve euroopaliku taustaga kultuuriruum üleilmses levikus on sõna otseses mõttes haigestunud (äärmusliberalismi?) ja analoogselt hetkel inimeste seas leviva koroonaga, ka see sotsiaalne haigus võib lõppeda letaalselt.
 
Võib-olla see (letaalne tagajärg õhtumaade kultuurile) ongi kellegi soov? Vähemalt praeguseid poliitilisi diskussioone vaadates ning "rindejoont" jälgides küll tundub nii. Hetkel üks suur seltskond püüab hävitada kõiki arusaamu, millest inimkond on juhindunud kümneid tuhendeid aastaid ja püütakse ühiskonnas saavutada õiguslik nihilism, et sogases vees kutsuda esile uued definitsioonid inimesele, demokraatiale, õiglusele, elule, perekonnale, abielule, mehele/naisele e. loomulikule soomääratlusele ... ühiskonna fundamentaalsetele arusaamistele.
 
Kogu selle ühiskondliku tragikomöödia juures saab siiski nentida, et see ei tähenda loomulikult veel inimkonna lõppu. Meie liberaalne lihtsameelsus ei kao tühjusse ega jää asenduseta. Asemele tuleb tugevam ja jõulisem kultuuriruum. Paraku pole see asemele tulev ilmselt enam euroopalik üheski mõttes.
 
* Toodud kommentaar oli reageering Karol Kallas' e artiklile OBJEKTIIVI portaalis: "Uuring: “transsoolisus” on vaimuhaigus – hormoonid ja operatsioonid selle vastu ei aita"
on 10 September 2020
Hits: 185
powered by social2s

Soovituslikke poliitikablogisid

Jaak Madison'i blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Jaak Madison

Rahvasaadik Sakalamaalt
Euroopa parlamendi saadik
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE)

Henn Põlluaas'a
blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Henn Põlluaas

Rahvasaadik Harjumaalt
RIIGIKOGU e. Eesti parlamendi eks-esimees
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 

 

ÜLES