Kontraettepanek Kaja Kallase ettepanekule.

Article Index

 

 

 

 

Tänane vasakliberaalne EPL kirjutab Kaja Kallase üleskutsest, et: "... peatame abielureferendumi ja keskendume ainult koroonale ...".

Seega ta ütles - ärme SEDA teeme, teeme midagi MUUD.

Üleskutse lähtub sellest, et järgmisel nädalal tuleb riigikogul tegeleda abielureferendumiga. Tähtajad ju kukil. Kaja Kallase arvates ajal, kui koroonaviirus on kontrolli alt väljas, on see küll viimane asi, millega peaks tegelema. Tegelikult on selge, et selle üleskutse ajendiks on asjaolu, et opositsioon (sotsialistid koos vasakliberaalse reformierakonnaga) plaanivad rünnata demokraatlikku otsustuskorda, eesti demokraatlikku ja parlamentaarset menetlussüsteemi ning obstruktsiooni kaudu jooksutada umbe parlamendi töö.

Selgituseks niipalju, et obstruktsiooniks on mõttetute ettepanekute, paranduste ja muudatuste massiproduktsioon, milline siis rahvaesindajatele ette söödetakse et nad ei saaks millegi muuga tegeleda kui vaid neid mõttetusi arutada. Sest meil kehtiv demokraatlik otsustuskord kohustab tähelepanu pöörama kõikidele ettepanekutele ja muudatustele. Selle tulemusena ei ole võimalik enam edasine normaalne parlamentarismi eksistents.

Võimalik, et see ongi sotsialistide ja populistide ühine eesmärk, et näidata parlamentarismi võimetust probleemide lahendamisel. Võib-olla on see tõehetk, kus hakatakse mõistma, et ilma otsedemokraatia elementideta ehk rahva otsese õigusliku sekkumiseta polegi meie riiki võimalik normaalselt juhtida?

Kaja Kallas tahab siinjuures öelda, et koalitsioonipoliitikud peaksid omad mõtted nurka viskama ja tegelema nende mõtetega, mida tahavad opositsionäärid.

Minul on aga HOOPIS teine ja parem üleskutse.

Ettepanek Kaja Kallasele oleks selline, et mitte "ärme SEDA teeme, teeme midagi MUUD" vaid teeme seda ja teeme ka muud. Ehk siis teeme kõik ära, nii meie kui teie asjad. Nii referendumi kui koroonaga seonduvad. Kusjuures mõlemad on olulised. Jutt ebaolulisusest on ju selgelt ebapädev ning kantud vaid poliitilisest punktipüüdmisest.

Ühesõnaga väga lihtne ju - nemad ei mõnita demokraatiat ja loobuvad vääritust, seaduse mõtte ning õiguskorraga vastuolus olevast obstruktsioonist ja tegelemegi muude asjadega. Nn muude asjadega.

Selleks pole vaja muud kui vaid mõista demokraatia olemust ja toetada seda oma käitumisega. teisisõnu - läbime korrektselt ja kiirelt abielureferendumi (eelnõude) lugemise ja jätkame samal päeval muude vajalike asjadega tegelemisega. Lambad terved, hundid söönud.

on 10 December 2020
Hits: 540
powered by social2s

Soovituslikke poliitikablogisid

Jaak Madison'i blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Jaak Madison

Rahvasaadik Sakalamaalt
Euroopa parlamendi saadik
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE)

Henn Põlluaas'a
blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Henn Põlluaas

Rahvasaadik Harjumaalt
RIIGIKOGU e. Eesti parlamendi eks-esimees
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 

 

ÜLES