Kas meie rahvas peab kohtuma kohutava tõdemusega?

Tänane päev Riigikogus tõstis päevavalguse kätte alasti tõdemuse - rahva käest on ära võetud ilmselt põhiseaduslik õigus olla kõrgeimaks võimuks oma riigis! Teisisõnu on rahvalt võetud ära riik ja puistatud leivapuruna ette ainuke rõõmujäänus oma ihaldatud kõrgeimast võimust - hääletada kord nelja aasta jooksul ühe poliitiku poolt.

Võib-olla aga juhtb vastupidi? Juhtub see, et kehtiv esindusdemoraatlik parteiparlamentarism teeb kummarduse kõrgeimale võimule ja lubab rahval teist korda viimase kolmekümne aasta jooksul minna oma arvamust avaldama.

Kas nii või naa, tõde selgub hiljemalt 01.01.21, millal muudatusettepanekud Riigikogu põhiseaduskomisjonile seoses abielureferendumiga peavad olema esitatud.

Kuid üks asi on endiselt muutumatu - abielureferendumi ümber toimuv näitab paremini ja selgemini kui eales varem, et me peame oma seadusandlust täiendama ja kehtestama esindudemokraatliku teerulli ohjamiseks tõhusalt toimivaid otsedemokraatlikud võimuinstrumendid. Saagu selleks rahvaalgatuse õigus!

Paul Puustusmaa

on 15 December 2020
Hits: 202
powered by social2s

Soovituslikke poliitikablogisid

Jaak Madison'i blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Jaak Madison

Rahvasaadik Sakalamaalt
Euroopa parlamendi saadik
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE)

Henn Põlluaas'a
blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Henn Põlluaas

Rahvasaadik Harjumaalt
RIIGIKOGU e. Eesti parlamendi eks-esimees
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 

 

ÜLES