Postimehe ainetel emotsioone kütvast abielureferendumist ja vihakõne eelnõust

Viimasest saatest leiame ülimalt head kokkuvõtted VARRO VOOGLAID'i poolt. Tehtud jooksvalt, kiirelt, konkreetselt ja mõistetavalt. Võltsvabadus versus pärisvabadus, ühiskonna hävitamine vs. ühiskonna hoidmine, liberaalne demokraatia vs. demokraatia. Endiselt liberalism Lobjaka näol ühel pool ja inimlikkust ning demokraatiat esindab Vooglaid.

Rõhutamist väärib saade eriti osades, kus Varro Vooglaid toob välja selle liberaalse väärtusgamma, milline on meie ühiskonnas valitsema lastud ja mille kaudu täna reaalseid petetakse meie inimesi, hoides neid sisuliselt ühe poliitilise diskursuse pantvangis. See meie inimesi ja nende vaimsust vangis hoidev, Euroliidu poolt karmilt valvatav paradigmaatiline süsteem ongi demokraatia väärarenguna sündinud nn LIBERAALNE DEMOKRAATIA koos nn euroopalike väärtustega. Viimastel pole tegelikult mingit pistmist Euroopa mandril sündinud ja arenenud tegeliku väärtuskultuuriga, milline on suunatud meie ühiskonna püsimisele ning, milline teatavasti baseerub kolmele vaalale - rooma õigusele, kristlikule eetikale ja antiiksele esteetikale. Sellesse meie kultuuri - päriselt euroopalikku kultuuri ei kuulu loomulikult ka sotsiaalsed lollused nagu näiteks riigi poolt toetatav narkootikumide vabatarbimine, meestevahelised abielud või riigi poolt toetatav laste tapmine emaüsas.

Varro Vooglaid toob erakordse lihtsuse ja selgusega välja eksisteeriva liberaalse valitseva elukorralduse puudused ja ohud. Väärt kuulamine!

Postimees

on 18 December 2020
Hits: 198
powered by social2s

Soovituslikke poliitikablogisid

Jaak Madison'i blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Jaak Madison

Rahvasaadik Sakalamaalt
Euroopa parlamendi saadik
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE)

Henn Põlluaas'a
blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Henn Põlluaas

Rahvasaadik Harjumaalt
RIIGIKOGU e. Eesti parlamendi eks-esimees
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 

 

ÜLES