Kas kokkuleppe pakkumine Keskerakonnalt EKRE-le?

Tundub, et Ratas viskas EKRE poole paberlennuki poliitilise lubadusega - teeme uue koalitsiooni peale järgmisi riigikogu valimisi!

Selline soov kõlaks nagu lootus, et EKRE ei punniks Keskerakonna suhtes väga vaenulikku tegevust. Et kui EKRE teraviku tagasi tõmbaks, siis saab Keskerakond anda oma riigikogu kohtade kaudu tulevikus poliitilise toetuse PRESIDENDI OTSEVALIMIST ihkavale EKRE-le. Seda tõenäoliselt koalitsiooni kokkuleppe näol.

Iseasi muidugi, kas Keskerakond on üldse enam usaldusväärne? Kas kokkulepete täitmine käib endiselt stiilis - enne meie tahe, siis vaatame, mis teie tahtest saab...?

Otsustage ise. Igatahes on Ratas andnud sellise sõnumi, et Keskerakond soovib pärast 2023. aasta riigikogu valimisi presidendi otsevalimisi.

Kellega oleks siis Keskerakonnal võimalik teha sellist koalitsiooni, et Ratase suudaks lubatud eesmärgi täita?

Pole see mingi avalik saladus vaid üldteada olev fakt, et presidendi valimisi rahva poolt toetavad ainult kaks erakonda Eestis - kahjuks kuritegude paljususe all ägav ja Venemaa võimuparteiga koostöös olev Keskerakond ning rahvuskonservatiivne EKRE.

Mõtelgem siis, milline koalitsioon on võimalik?

Teatavasti oli teisipäeval riigikogu ees EKRE poolt esitatud presidendi rahva poolt otsevalimist puudutav eelnõu, mis esimesel lugemisel tagasi lükati. Menetlus parlamendis näitas ka selgelt, et presidendi otsevalimist, mida täna toetab ca 70% rahvast, ei ole parlamendierakondade seas ihaldatud või soovitud tulemus. Rahva tahe ja riigikogu parteide (enamuse) tahe ei ole kattuv.

Pole siiski mingi avalik saladus vaid üldteada olev fakt, et presidendi valimisi rahva poolt toetavad ainult kaks erakonda Eestis - kahjuks kuritegude paljususe all ägav ja Venemaa võimuparteiga koostöös olev Keskerakond ning rahvuskonservatiivne EKRE.

Kogu ülaltoodud spekulatsioon langeks loomulikult põrmuks kui EKRE häälte saak 2023 a. parlamendivalimistel ostuks sedavõrd suureks, et ta ise osutub koalitsiooni moodustavaks juhtparteiks. Siis muutuks palju...

Ratas: eesmärk on president parlamendis ära valida

Keskerakonna esimees Jüri Ratas teatas eesmärgist valida käesoleva aasta presidendivalimistel president ära juba parlamendis.

Ratas rääkis sellest kui tegi sotsiaalmeedias üleskutse rahvale pakkuda välja võimalikke inimesi, kellest võiks saada järgmine president.

Ratas märkis, et Keskerakond soovib pärast 2023. aasta riigikogu valimisi presidendi otsevalimisi. Teisipäeval oli riigikogu ees EKRE poolt esitatud presidendi rahva poolt otsevalimist puudutav eelnõu, mis esimesel lugemisel tagasi lükati.

Tänavustel presidendivalimistel valitakse president senise korra järgi.

"Praeguseks oleme Keskerakonna fraktsioonis kokku leppinud arutada kandidaatide üle mais. Eesmärgina näeme, et sel korral oleks valik tehtud riigikogu saalis ja tulevane president liidaks rohkem meie ühiskonda," lausus Ratas.

Riigikogus presidendi ära valimiseks peab kandidaadi poolt hääletama kaks kolmandikku riigikogu saadikutest.

Allikas: ERR

 

on 09 February 2021
Hits: 225
powered by social2s

Soovituslikke poliitikablogisid

Jaak Madison'i blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Jaak Madison

Rahvasaadik Sakalamaalt
Euroopa parlamendi saadik
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE)

Henn Põlluaas'a
blogi

KLIKI: PILDIL või SIIN

   

Henn Põlluaas

Rahvasaadik Harjumaalt
RIIGIKOGU e. Eesti parlamendi eks-esimees
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 

 

ÜLES